Pawilony handlowe oraz garaże wykonane w opisywanej technologii można z definicji uznać za tymczasowe obiekty budowlane jeśli posadawiane są na utwardzeniu, a nie na fundamencie. Rozpatrując obiekt budowlany jako tymczasowy można go usytuować na swojej działce po zgłoszeniu robót budowlanych do odpowiedniej jednostki. Zgoda na taką budowę wydawana jest na 180 dni i po tym czasie obiekt należy przenieść w inne miejsce (Art.29.1.12 PB). Oczywistą sprawą jest, że swojego pawilonu lub garażu nie będziemy przestawiać co 6 miesiące więc dobrym wyborem będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę w czasie trwania tego okresu. Jest to oczywiście bardzo skrótowy opis procedur oraz prawa, ale myślę, że zarazem przystępny. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zapraszam do kontaktu z naszym biurem lub najbliższym biurem projektowym.

 

Małe obiekty budowlane, a pozwolenie na budowę

Obiekty z płyt warstwowych mają szerokie spektrum zastosowań. Pawilony mogą służyć handlu, usługom, gastronomii oraz mieć zastosowanie biurowe - jak choćby biuro sprzedaży mieszkań nowo budowanych osiedli. Poza wspomnianymi powyżej miejscami zastosowań, można wymienić także stróżówki zakładowe, garaże lub kioski. Pawilony można łączyć także w większe kompleksy, które są łatwe i szybkie w montażu - w takich obiektach bez problemu może funkcjonować na przykład przychodnia.

 

Pole zastosowań obiektów modułowych

 

Jednym z najważniejszych elementów obiektów budowlanych jest posadowienie. Tak samo ma się sytuacja z pawilonami handlowymi z płyt warstwowych, powinny być one sytuowane na utwardzonym i wyrównanym gruncie. Idealnym rozwiązaniem jest posadowieniem obiektu na płycie fundamentowej, jednak jeśli nie ma takiej możliwości, odpowiednia będzie także kostka brukowa lub bloczki betonowe pod podporami obiektu - jednak takie rozwiązanie pozostawia nieprzyjemny dla oka prześwit pod budynkiem. Główną konstrukcję pawilonów stanowią kształtowniki stalowe, to do nich przytwierdzona jest obudowa z płyty warstwowej. Płyta warstwowa w omawianych obiektach zazwyczaj ma grubość 10 cm, a jej wypełnienie, czyli rdzeń może być styropianowy, poliuretanowy lub też z wełny mineralnej. Wykończenie elewacji pawilonów z płyty warstwowej zazwyczaj wykonane jest jako blaszane, lecz mogą być to także elementy drewniane lub laminaty HPL. Widoczny na wykonanej przez naszą firmę wizualizacji garaż z płyty warstwowej wykończony jest kasetonami elewacyjnymi na narożnikach, oraz blachą trapezową imitującą drewno na attyce. Za projekt i produkcję garażu odpowiada firma Apalis.

Konstrukcja obiektów z płyt warstwowych

 

Pawilony i garaże z płyty warstwowej - wizualizacja

06 lutego 2020
Wizualizacja 3D garażu, widok dwóch elewacji

O NAS

OFERTA

REALIZACJE

KONTAKT

Projekt elewacji - strona główna
Instagram - projekt elewacji
Behance - projekt elewacji
Pinterest - projekt elewacji
ArtStation - projekt elewacji

Created with WebWave CMS